tradetrans.pl

tradetrans.pl – transport, motoryzacja, biznes, lifestyle

Motoryzacja

Kombinezony motocyklowe – jak wybrać odpowiedni kombinezon motocyklowy?

Każdy motocyklista już na początku swojej przygody stoi przed bardzo trudnym wyborem zakupowym. Chodzi oczywiście o to, czy lepiej kupić oddzielnie kurtkę i spodnie do jazdy na jednośladzie, czy zestaw łączony. Należy rozważyć wiele za i przeciw, które będą mieć ogromne znaczenie w trakcie każdego Twojego wyjazdu.

Chcesz się zatem dowiedzieć, czy lepiej sięgnąć po kombinezony motocyklowe, czy oddzielny strój? Zapraszamy serdecznie do dalszej części materiału, gdzie odkrywamy przed swoimi czytelnikami wszystkie istotne informacje. Nie czekaj i zaufaj doświadczeniu, wiedzy oraz umiejętnościom, które zdobywaliśmy przez wiele lat w branży. Dzięki temu możesz uniknąć wielu błędnych decyzji, które będą rzutować na Ciebie, Twój komfort, a nawet bezpieczeństwo.

Dostępne rodzaje kombinezonów motocyklowych

Wysokogatunkowe kombinezony motocyklowe możemy podzielić na cztery kategorie. Należą do nich konstrukcje dostosowane do jazdy sportowej lub turystycznej i drugi podział, czy modele tekstylne oraz skórzane. Które z nich są lepsze? Jeśli masz jednoślad o charakterze sportowym, gdzie liczy się maksymalizacja prędkości, należy wybrać produkt dostosowany do takiego stylu jazdy. Kiedy jednak przemierzasz odległe trasy, model tekstylny z wieloma kieszeniami będzie bez wątpienia dużo bardziej satysfakcjonującą inwestycją.

Sprawdź protektory

Chcesz otrzymać gwarancję, że wybrane kombinezony motocyklowe zapewnią Ci bezpieczeństwo? W takim razie musisz sprawdzić protektory i ich jakość. Są to oczywiście ochraniacze, które przy obecnych możliwościach technologicznych gwarantują doskonałe zabezpieczenia przed uderzeniami i tarciem wynikającym między innymi ze ślizgu. Im lepsza technologia została wykorzystana przy produkcji, tym lepiej. Warto zatem sprawdzić informacje przed zakupem. Pamiętaj, że w razie potrzeby większość modeli posiada możliwość wymiany ochraniaczy na inny model.

Przymierz, zanim kupisz

Skoro wiesz już, że musisz zadbać o to, by kombinezony motocyklowe były dopasowane do Twojego stylu jazdy, budżetu, czy chociażby preferencji, pozostaje kwestia techniczna zakupu. Czy koniecznie trzeba taki produkt przymierzyć przed zakupem? Okazuje się, że tak – zwłaszcza w momencie, w którym inwestujesz w model skórzany do jazdy na maszynie sportowej, ponieważ one zazwyczaj są bardzo dopasowane do sylwetki motocyklisty. Wystarczy niewielki błąd ze względu na rodzaj sylwetki, by kombinezon był zbyt mały lub zbyt duży, co przełoży się na jego zachowanie w trakcie ewentualnej kolizji. Nie warto zatem ryzykować, skoro nie musisz tego robić.