Strona główna
Transport
Tutaj jesteś
Transport przesyłki międzynarodowe

Przesyłki międzynarodowe – jaki rodzaj transportu się sprawdzi?

Data publikacji 12 stycznia 2024

W dobie Internetu bardzo rozwinęła się sprzedaż i wymiana towarów z zagranicą. To powoduje potrzebę znalezienia formy transportu, która będzie generować jak najmniej kosztów, a jednocześnie będzie szybka i niezawodna.

W dobie Internetu bardzo rozwinęła się sprzedaż i wymiana towarów z zagranicą. To powoduje potrzebę znalezienia formy transportu, która będzie generować jak najmniej kosztów, a jednocześnie będzie szybka i niezawodna.

Firmy spedycyjne stale rozwijają swoją ofertę w tym zakresie, starając się dostarczać przesyłki międzynarodowe różnymi drogami. Co wziąć pod uwagę przy wyborze transportu za granicę?

Na co zwracać uwagę przy wyborze transportu?

W ramach spedycji zagranicznej wyróżniamy następujące formy transportu:

  • międzynarodowa spedycja lotnicza,
  • międzynarodowa spedycja drogowa,
  • międzynarodowa spedycja morska,
  • ekspresowe przesyłki międzynarodowe.

Spedycja lotnicza zarezerwowana jest dla ładunków, które muszą dotrzeć na miejsce jak najszybciej. To najlepszy wybór w transporcie przesyłek ekspresowych, produktów nietrwałych, delikatnych oraz wymagających szczególnych warunków transportowych. Jest to najlepszy wybór, gdy kluczowy jest dla nas czas dostawy, a koszty transportu nie grają większej roli. Jest to też najdroższa forma dostarczania przesyłek międzynarodowych.

Spedycja drogowa to najczęściej wybierany sposób transportu. Atutem tej formy transportu jest szybki czas dostarczenia przesyłki, możliwość wcześniejszego planowania przewozu i w efekcie optymalizowania kosztów oraz możliwość dotarcia do najbardziej niedostępnych zakątków kontynentu.

Międzynarodowa spedycja morska to forma transportu znana od wieków. To jeden z najtańszych, a jednocześnie wszechstronnych sposobów na transportowanie towarów, i to bez konieczności ich magazynowania czy przeładunków. Fracht morski można dostosować do rodzaju załadunku, co jest wygodne z punktu widzenia zamawiającego transport.

Spedycja przesyłek ekspresowych to efekt współpracy różnych przewoźników, firm logistycznych, armatorów i firm pomocniczych planujących trasy i szukających możliwości, by dostarczyć przesyłkę w rekordowo krótkim czasie. Ta forma spedycji sprawdzi się, gdy najbardziej zależy nam na czasie, a jednocześnie chcemy minimalizować koszty.

Jakiej firmie warto powierzyć transport przesyłki międzynarodowej?

Spedycja zagraniczna przesyłek powinna zapewniać krótki czas dostawy, bezpieczeństwo podczas przewozu przesyłki zagranicznej oraz atrakcyjną cenę transportu.

RGW – Express to firma spedycyjna specjalizująca się między innymi w obsłudze przesyłek międzynarodowych i przesyłkach ekspresowych, które są najczęściej wybieranymi rodzajami transportu towarów za granicę.

RGW – Express oferuje transport krajowych, jak i zagranicznych ładunków.

Na przykład dostarczenie przesyłki międzynarodowej na terenie Unii Europejskiej odbywa się obecnie w czasie zaledwie 1-2 dni roboczych. Firma dysponuje też licencjonowaną agencją celną w Warszawie, dzięki czemu odprawa celna przesyłek zagranicznych skierowanych poza Unię Europejską przebiega znacznie sprawniej i szybciej.

Jeżeli więc szukasz godnej zaufania międzynarodowej firmy spedycyjnej do przewiezienia swojego towaru szybko i sprawnie, sprawdź ofertę: przesyłki międzynarodowe RGW – Express!

Materiał zewnętrzny

potrzebna licencja transportowa

Redakcja tradetrans.pl

Nasi redaktorzy na naszej stronie to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się dzieleniem się wiedzą i inspiracją na tematy związane z transportem, motoryzacją, biznesem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?