Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś
Motoryzacja Kiedy wymieniać klocki hamulcowe

Kiedy wymieniać klocki hamulcowe?

Data publikacji 17 marca 2022

Klocki hamulcowe są elementem eksploatacyjnym, który umożliwia kontrolę prędkości i zatrzymanie pojazdu w dowolnym momencie. Są one narażone na bardzo duże tarcie, dlatego dość często należy je wymieniać. Jest to o tyle ważne, że sprawne klocki hamulcowe pozwalają na bezpieczną jazdę w każdych warunkach, a bez nich nasz samochód nie będzie miał żadnych szans, by się zatrzymać. Kiedy należy je wymienić?

Hamując, słyszysz głośny pisk? To może być pierwszy objaw zużytych klocków

Klocki hamulcowe zbudowane są w taki sposób, że w momencie, gdy okładzina ścierna zaczyna się kończyć, specjalne blaszki ocierają o tarcze i powodują przy tym głośny pisk w trakcie każdego hamowania. Taki odgłos może mieć oczywiście różne przyczyny, ale gdy go usłyszymy, będzie to przeważnie pierwszy sygnał mówiący, iż klocki hamulcowe w naszym pojeździe są już mocno wyeksploatowane. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest wymiana ich na nowe. W przypadku klocków nie stosuje się części używanych, bo tylko nowe gwarantują idealne dopasowanie i właściwą pracę na drodze.

Regularne sprawdzanie stanu całego układu hamulcowego jest niezwykle ważne i warto go kontrolować nie tylko w trakcie corocznych przeglądów, ale również przy wymianie opon zimowych na letnie i odwrotnie. Dzięki temu w porę dostrzeżemy, że należy je wymienić. Sama wymiana nie jest specjalnie skomplikowana i jeśli posiadamy odpowiednie narzędzia, to jesteśmy ją w stanie przeprowadzić w bardzo krótkim czasie.

Pamiętajmy, że klocki hamulcowe pełnią w naszym samochodzie bardzo ważną rolę, dlatego powinniśmy wybierać markowe rozwiązania. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie sklepu https://sklep.breck.pl/ i wybór któregoś z oferowanych tam rozwiązań. Sklep ten zapewnia bardzo szybką wysyłkę, ale jego największą zaletą jest sprzedaż najnowocześniejszych rozwiązań przeznaczonych do samochodów osobowych różnych marek. To prawdziwe bogactwo najlepszych jakościowo klocków, które mogą poprawić bezpieczeństwo na drodze każdemu kierowcy.

potrzebna licencja transportowa

Redakcja tradetrans.pl

Nasi redaktorzy na naszej stronie to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się dzieleniem się wiedzą i inspiracją na tematy związane z transportem, motoryzacją, biznesem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?