Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś
Motoryzacja Co wyróżnia opony całoroczne?

Czym charakteryzują się opony całoroczne?

Data publikacji 4 października 2022

Opony całoroczne to uniwersalne rozwiązanie, które łączy cechy ogumienia zimowego i letniego. Sprawdzają się one podczas każdej pogody, ale przy umiarkowanych warunkach drogowych. Nie nadają się natomiast do jazdy wyczynowej i powinny być używane głównie w warunkach miejskich. Czym charakteryzują się takie opony? Wyjaśniamy.

Co wyróżnia opony całoroczne?

Opony całoroczne to idealny wybór dla kierowców, którzy cenią sobie wygodę jazdy na jednym ogumieniu, bez konieczności jego zmiany co sezon. Wyróżniają się solidnymi parametrami i właściwościami. Nie są jednak tak doskonałe, jak najlepsze opony zimowe lub letnie. Stanowią jednak dobrą, ekonomiczną alternatywę dla kierowców, którzy nie jeżdżą wyczynowo. Nic więc dziwnego, że chętnie kupowane są przez właścicieli małych, aut miejskich. Podczas jazdy po mieście i przy małych prędkościach nie sposób zauważyć różnicy między wysokiej jakości oponami zimowymi i wielosezonowymi.

Na co zwrócić uwagę wybierając opony całoroczne?

Wybierając opony całoroczne, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na ich dopasowanie do konkretnego modelu auta. Informacje na ten temat można znaleźć między innymi w instrukcji oraz książce serwisowej. Na przykład opony całoroczne 225 45 r17 nadają się do montażu w kołach o średnicy 17 cali. Ich szerokość to 225 cm, a profil wynosi 45. Warto wiedzieć, że w niektórych modelach aut możliwe jest sięgnięcie po nieco inne parametry opony. W takim przypadku należy jednak skonsultować konkretny wybór ze sprzedawcą lub trzeba dysponować odpowiednią wiedzą na ten temat.

Wybierając opony całoroczne, warto stawiać przede wszystkim na sprawdzone i renomowane marki producentów. Przywiązują oni wagę do jakości swoich produktów, nieustannie udoskonalają technologię i wdrażają nowe rozwiązania, które wpływają na ich wytrzymałość oraz osiągi. Nawet jeśli nie mamy bardzo skonkretyzowań i wysokich wymagań od opon, to jednak w każdym przypadku liczy się ich wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia. Jeśli więc chcemy, aby ogumienie posłużyło nam bezawaryjnie przez bardzo długie lata, to warto wybierać głównie markowe produkty.

Nie mnie ważne są także poszczególne parametry ogumienia całorocznego. Każde sprzedawane opony posiadają etykietę, na której można znaleźć informacje o generowanym hałasie, o stopniu zużywanego paliwa oraz klasie skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni. Dzięki temu w prosty sposób można porównać kilka produktów i wybrać z nich ten, który będzie odpowiadał nam zarówno ceną, jak i konkretnymi właściwościami.

potrzebna licencja transportowa

Redakcja tradetrans.pl

Nasi redaktorzy na naszej stronie to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się dzieleniem się wiedzą i inspiracją na tematy związane z transportem, motoryzacją, biznesem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?