tradetrans.pl

tradetrans.pl – transport, motoryzacja, biznes, lifestyle

Lifestyle Motoryzacja

Kupno/sprzedaż auta, przygotuj się do tego!

Samochód w dzisiejszych czasach jest przedmiotem użytku codziennego. Wiele osób nie wyobraża sobie bez niego dotarcia do pracy, na zakupy, czy w jakiekolwiek inne miejsce. Dodatkowo ciągle rozwijająca się technologia sprawia, że ceny niektórych modeli są bardzo przystępne dla niemalże każdego, niezależnie od tego ile zer ma na koncie. Ponadto, rynek wtórny zapewnia jeszcze niższe ceny, co sprawia, że coraz więcej aut jeździ po drogach, co ma swoje wady i zalety.

Samochód używany

Jeśli szukamy samochodu dla siebie, mając jednak ograniczony budżet zazwyczaj nie korzystamy z ofert salonów samochodowych, w których ceny za samochody prosto z fabryki potrafią przysporzyć o zawrót głowy. W takim wypadku szukamy samochodu używanego, a więc z rynku wtórnego. Ceny samochodów z drugiej ręki mogą się bardzo różnić, co jest uzależnione od wielu czynników. Jednak najważniejszym jest to ile lat auto jest eksploatowane, ile kilometrów ma na liczniku oraz to, w jakim stanie jest. Czasami może się trafić naprawdę dobra okazja, jeżeli właściciel swojego pojazdu jest zmuszony je sprzedać w jak najkrótszym czasie. Wtedy warto zastanowić się jak szybko sprzedać auto, jednak zbyt wiele na tym nie tracąc. Najlepiej jest wystawić ogłoszenia gdzie tylko się da, a więc wszelkie strony internetowe z ogłoszeniami będą fantastycznym rozwiązaniem, ponieważ już prawie każdy ma dostęp do tego źródła informacji. Dodatkowo można zamieścić ogłoszenie o sprzedaży w lokalnej gazecie, w takim wypadku mamy możliwość na sprzedanie auta w swojej okolicy.

Inne opcje

Kolejną opcją jest wystawienie pojazdu na giełdzie samochodowej. Zazwyczaj są to place, gdzie za drobną opłatą można w określonym czasie wystawić samochód z ogłoszeniem. Ta metoda ma tę zaletę, że na giełdach wiele osób poszukując auta dla siebie może od razu pooglądać modele, którymi jest zainteresowana i dodatkowo dopytać właścicieli o szczegóły. Mimo to należy być ostrożnym i nie wierzyć we wszystko, ponieważ nie każdy sprzedawca będzie prawdomównie opowiadał o wszelkich zdarzeniach związanych z samochodem. Wielu sprzedających może chcieć ukryć różnego rodzaju mankamenty samochodu, aby sprzedać go w jak najlepszej cenie. Podczas zakupu auta z rynku wtórnego dobrze jest się wyposażyć w miernik lakieru. Jest to urządzenie sprawdzające, czy grubość warstwy lakieru na samochodzie jest taka sama. W innym wypadku od razu jasne jest, że samochód jest po kolizji, o której właściciel może nam nie wspomnieć.
Kupno, jak i sprzedaż samochodu nie należy do łatwych i dobrze jest się wcześniej przygotować.