Strona główna
Transport
Tutaj jesteś
Transport wózki widłowe

W jakich branżach wózki widłowe są niezbędnym wyborem?

Data publikacji 20 stycznia 2021

Wózki widłowe to bardzo praktyczne maszyny, które znacznie ułatwiają wykonywanie wszelkich prac związanych z transportowaniem i składowaniem towarów. Z tego powodu są też bardzo wszechstronne i sprawdzają się w wielu branżach. Jakich? Przeczytaj, aby się dowiedzieć, gdzie są niezbędne!

Czym są wózki widłowe?

Wózki widłowe to urządzenia służące do transportu towarów na paletach i prac magazynowych. Mają specjalne „widły”, czyli dwa płaskowniki o rozstawie dopasowanym do standardowych palet, przez co mogą je nie tylko przewozić, ale również unosić, by np. umieścić na regale.

Nie każdy wie jednak, że wózek widłowy może przybierać rozmaite formy. Tak naprawdę jest to cała grupa pojazdów różniących się dość znacznie gabarytami, możliwościami, napędem, przeznaczeniem, a nawet sposobem obsługi. Dlatego mówiąc o wózkach widłowych, możemy mieć na myśli jeden z wielu typów sprzętu.

Gdzie można stosować wózki widłowe?

Wózki widłowe powszechnie kojarzy się z magazynami oraz powierzchniami handlowymi (np. marketami, hurtowniami). Mogą być jednak przystosowane do pracy nie tylko pod dachem, ale również na zewnątrz. Dość często są wykorzystywane na otwartej przestrzeni. Używa się ich również w halach produkcyjnych.

Szukasz oferty wózków widłowych na wynajem? Sprawdź u nas: https://wynajemwozkowwidlowych.com.pl/wynajem-wozkow-widlowych/. Zapewniamy wózki na terenie prawie całego kraju! 

Co ważne, we wnętrzach można stosować tylko maszyny nieprodukujące spalin, czyli wózki elektryczne, chyba że specjalnie przygotujemy wentylację w magazynie. Na zewnątrz wykorzystuje się często wózki spalinowe, zaś z wózków elektrycznych sprawdzą się te, które są wyposażone w nowoczesną technologię litowo – jonową.

W jakich branżach odbywa się praca w wykorzystaniem wózków widłowych?

Tak naprawdę bez wózków widłowych bardzo trudno zorganizować transport jakichkolwiek produktów. To dzięki nim możliwe jest wygodne składowanie towarów oraz ich transport w magazynie. W jakich branżach najczęściej wykorzystuje się wózki widłowe?

  • Sadownictwo i rolnictwo – obecnie plony żywności pochodzą przede wszystkim z dużych upraw i plantacji. Duże ilości towarów wymagają zaś sprawnie zorganizowanego transportu, w którym pomagają wózki widłowe. Prowadząc sad, czy uprawiając pole, warto skorzystać z wynajmu sprzętu tego typu, co wyeliminuje koszty jego utrzymania poza sezonem.
  • Farmacja, przemysł chemiczny i kosmetyczny – te branże zazwyczaj korzystają z ogromnych magazynów. Sprawia to, że niezbędne są w nich nowoczesne wózki widłowe, najczęściej wysokiego składowania.
  • Handel – trudno wyobrazić sobie pracę w sklepach wielkopowierzchniowych i hurtowniach bez wózków widłowych.
  • Budownictwo – na placu budowy często pojawia się potrzeba przetransportowania ładunków o dużej masie. Wówczas przydaje się wózek widłowy, który może przewozić nawet bardzo ciężkie materiały budowlane.
  • Transport i logistyka – to branże, których istnienie bez wózków widłowych byłoby w zasadzie niemożliwe. Każde centrum przeładunkowe i magazyn to konieczność stosowania wózków o odpowiednich parametrach.

To zaledwie kilka przykładów. W zasadzie żaden magazyn nie może się obyć bez wózków. Są one również wykorzystywane w wielu zakładach produkcyjnych. Zdarza się, że okazują się niezwykle przydatne również podczas rozmaitych wydarzeń i imprez – wszędzie tam, gdzie potrzebne jest składowanie sporych ilości towarów lub ich transport na niewielkie odległości.

potrzebna licencja transportowa

Redakcja tradetrans.pl

Nasi redaktorzy na naszej stronie to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się dzieleniem się wiedzą i inspiracją na tematy związane z transportem, motoryzacją, biznesem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?