Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes magazynowanie

Korzyści wynikające z usług magazynowania

Data publikacji 6 sierpnia 2021

Przedsiębiorcy, którzy zajmują się głównie masową produkcją różnego rodzaju artykułów doskonale wiedzą, jak ważnym procesem jest magazynowanie i logistyka. Nie mając odpowiednio dużych hal na przetrzymywanie wytworzonych produktów, można wywołać wysokie straty swojej firmy. Spowodowane jest to głównie koniecznością zatrzymywania maszyn i urządzeń produkcyjnych, które de facto potrzebują sporych pokładów energii, ażeby je uruchomić.  

Osoby, które posiadając produkcję, ale nie mając odpowiednio dużo miejsca na założenie magazynu, wcale nie są na straconej pozycji. Mogą one po prostu zlecić usługi przechowywania produktów firmom zewnętrznym, co nazywane jest potocznie outsourcingiem. 

Pełna usługa logistyczna 

Podstawowymi usługami takich firm jest oczywiście transport i magazynowanie. Warto podkreślić, że jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż kupno odpowiednio dużej działki i wybudowanie hali magazynowej. Taki ruch mógłby się prędko nie zwrócić, a odprowadzając mniejsze opłaty regularnie, jesteśmy mniej narażeni na straty oraz w przypadku niepowodzenia w produkcji, nie będziemy posiadali pustej hali.  

Co ciekawsze, wyspecjalizowane firmy logistyczne posiadają wiele magazynów w różnych częściach kraju. Świetnym posunięciem jest w tym wypadku dzielenie asortymentu i rozsyłanie określonych ilości palet do magazynu centralnego, a także na magazyny o mniejszych obszarach.  

Decydując się na skorzystanie z takich usług nie interesuje nas zupełnie nic. Nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat, a płacimy jedynie regularnie co określony czas.  

Możliwość wyboru rodzaju magazynowania 

Wiadomo, że produkty o określonych właściwościach wymagają odpowiedniego ich przetrzymywania. Firmy oferujące magazynowanie palet dają nam możliwość wyboru sposobu ułożenia towaru na regałach, a także prawidłowej pielęgnacji o nie.  

Przykładowo, podstawowymi metodami magazynowania są single i double deep. Pierwsza metoda polega na ustawieniach towaru na półkach o głębokości jednej palety, a druga na zawartość dwóch. W tym wypadku o wyborze przeważa kwestia tego, czy nasze produkty różnią się od siebie czy nie. Jeżeli nie, to warto skorzystać z podwójnych głębokości, gdyż nie będzie potrzeby łatwego dostępu do określonego towaru. Cięższy asortyment stawia się na ziemi i to również jest osobny rodzaj przechowywania.  

Ze względu specyfikacji towarów możemy sami stwierdzić, czy nasz asortyment przewożony i przechowywany ma być na standardowych paletach, na paletach o większej powierzchni, czy może wszystko odbywać ma się bez nich. 

magazynowanie

Wykonywanie dodatkowych czynności 

Co ciekawsze, niektóre firmy logistyczne oferują również dodatkowe usługi, które w dużej mierze odciążą ich klientów. Prostym tego przykładem może być konsolidacja towarów. Oznacza to, że każdy produkt będzie odpowiednio odnotowany i posegregowanych do poszczególnych grup. Oprócz tego, skorzystać możemy z usług etykietowanie, konfekcjonowanie czy obsługę opakowań wielokrotnego użytku.  

Z ważnych elementów możemy wymienić jeszcze skłonność do foliowania palet popularnym streczem, co z pewnością uniemożliwi ich osunięcie.  

potrzebna licencja transportowa

Redakcja tradetrans.pl

Nasi redaktorzy na naszej stronie to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się dzieleniem się wiedzą i inspiracją na tematy związane z transportem, motoryzacją, biznesem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?