tradetrans.pl

tradetrans.pl – transport, motoryzacja, biznes, lifestyle

Lifestyle

Oszczędne zakupy – jak nie przepłacić na zakupach

Okres sezonowych wyprzedaży to czas, kiedy wiele osób często kupuje odzież i inne produkty na później, gdyż dostępne są one w mocno obniżonych cenach. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w przypadku dzieci. Do tego typu zakupów należy podchodzić z dużą ostrożnością i nabywać ubrania w odpowiednich rozmiarach.
Pod koniec wyprzedaży hitowe produkty obniżone są nawet o 70 procent. Dzięki temu na zakupach można zaoszczędzić sporą sumę gotówki. Konieczne jest regularne śledzenie oferty, gdyż ceny są obniżane co tydzień.

Jednak warto zastanowić się, jak kupować by nie przepłacić

Pojawiające się w sklepach nowe kolekcje kuszą modnymi wzorami i wiosennymi kolorami. Jednak ceny artykułów są bardzo wysokie. Warto poczekać kilka tygodni, gdyż sklepy znanych sieci odzieżowych regularnie obniżają ceny oferowanych produktów i akcesoriów.
Dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się do newslettera, aby w pierwszej kolejności dowiadywać się o atrakcyjnych rabatach i aktualnie obowiązujących promocjach. Wiele osób korzysta również różnorodnych programów lojalnościowych. Zazwyczaj zasada jest taka sama, za dokonane zakupy na koncie klienta pojawiają się punkty. Niestety jedynym minusem jest czas oczekiwania na pojawienie się nowych punktów. Zwykle jest to okres trzydziestu dni, gdyż klienci do miesiąca mogą odstąpić od umowy i zwrócić zakupione artykuły.
Po osiągnięciu progu minimalnego zebrane punkty można wymienić na bon bądź otrzymać darmową dostawę w przypadku sklepów internetowych. Przed zapisaniem się do programu należy jednak dokładnie sprawdzić ofertę i zapoznać się z regulaminem.

Wskazówki na forach i social mediach

Wiele cennych rad i wskazówek można uzyskać na różnych forach i portalach społecznościowych, gdzie inni użytkownicy dzielą się swoimi sprawdzonymi sposobami na oszczędne zakupy.
Popularne sklepy często stałym klientom przysyłają rabaty na kolejne zakupy. Zwykle są to kupony ze specjalnym kodem, który należy podać w czasie dokonywania płatności. Oczywiście każdy kupon ma termin ważności, dlatego warto wykorzystać go jak najszybciej.
Wiele internetowych portali zamieszcza informacje o aktualnie obowiązujących rabatach w konkretnych sklepach. Również popularne czasopisma kobiece niekiedy zawierają wewnątrz kupony do najpopularniejszych sklepów odzieżowych, restauracji oraz drogerii i perfumerii.
Po podaniu swojego numeru telefonu w czasie dokonywania zakupów klienci często otrzymują wiadomość sms w pierwszym dniu wyprzedaży czy też promocji. W treści wiadomości zawarte są najważniejsze informacje.