tradetrans.pl

tradetrans.pl – transport, motoryzacja, biznes, lifestyle

transport
Transport

Towarowy transport kolejowy w imporcie z Chin

Towarowy transport kolejowy w imporcie z Chin rozwija się z każdym kolejnym miesiącem. Importowanie rozmaitych towarów z Chin jest bardzo opłacalnym przedsięwzięciem, chociaż w pierwszej kolejności warto zadbać o znalezienie sprawdzonego pośrednika. Kolej to niepowtarzalna szansa na bezpieczne i sprawne przewożenie wybranych ładunków. Wystarczy dopracować wszelkie szczegóły i zabrać się za realizację własnego projektu. 

Co to jest towarowy transport kolejowy?

Import z Chin może być realizowany na kilka różnych sposobów. Kolej jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań. Zainteresowani klienci, którzy biorą pod lupę transport kolejowy kontenerowy mają do dyspozycji:

  • transport drobnicowy,
  • transport na zasadzie pełnych kontenerów (z towarami o dużych gabarytach).

Kolejowy transport uchodzi za bardzo rozwinięty i stosunkowo bezpieczny. Co najważniejsze transport kolejowy jest też dość przyjazny dla otaczającego ludzi środowiska. 

Dlaczego transport kolejowy zyskuje na znaczeniu?

Towarowy transport kolejowy odznacza się podwyższoną odpornością na pożary oraz ewentualne kradzieże. Można nim przewozić różnego rodzaju ładunki, w tym m.in.: maszyny, pojazdy, węgiel, gaz ziemny czy też produkty górnictwa. Z racji tego organizacja transportu kolejowego musi być dopracowana do perfekcji, aby przewożony towar bezpiecznie dotarł do wybranego miejsca w Polsce.

Niezaprzeczalną zaletą transportu kolejowego jest uniezależnienie od niekorzystnych warunków atmosferycznych. Transport ponadgabarytowy kolejowy może być realizowany w każdych warunkach. 

Ile trwa transport kolejowy z Chin?

Transport kolejowy towarowy trwa zazwyczaj od 22 do 32 dni. Najwięcej czasu zajmuje samo transportowanie ładunków z Chin do Polski, a należy do tego dorzucić:

  • zgromadzenie towaru w terminalu,
  • przeładunek towaru w porcie,
  • odprawę towaru oraz dostawę.

Jak widać międzynarodowy transport kolejowy to dość korzystne rozwiązanie pod kątem czasu przewozu rozmaitych ładunków. Oczywiście dużo zależy od czynników zewnętrznych (m.in. remontu torów). 

Ile kosztuje transport kolejowy?

Koszty transportu kolejowego są trudne do jednoznacznego oszacowania. Bardzo ważną rolę pełni w tym zakresie waga ładunku oraz jego objętość. Zwykle za dostawę kontenera 40′ płaci się kilka tysięcy dolarów. Mniej płaci się oczywiście za drobnicę (w przypadku transportu 1,4 CBM jest to kilkaset dolarów). Jeśli zainteresowani wiedzą już co to jest transport kolejowy powinni również sprawdzić ceny transportu kolejowego, a dopiero później zlecać realizację projektu. Koszty w transporcie kolejowym potrafią się zmieniać z miesiąca na miesiąc.

List przewozowy transport kolejowy

Ważną rolę w trakcie omawianego wyżej transportu pełni niewątpliwie list przewozowy w transporcie kolejowym. Jeśli transport koleją ma dojść do skutku trzeba go prawidłowo wypełnić. To dokument potwierdzający zawarcie umowy między nadawcą, przewoźnikiem i odbiorcą, który mówi przede wszystkim o przyjęciu ładunku przez przewoźnika i wynikającej z tego odpowiedzialności. List przewozowy należy sporządzić w trzech jednakowo brzmiących egzemplarzach (po jednym dla każdej ze stron). 

Realizując transport kolejowy z Chin trzeba zadbać o to, aby w liście przewozowym znalazły się podstawowe informacje o nadawcy, odbiorcy oraz przewoźniku (nazwiska i adresy), ale też o ładunku (m.in. rodzaj, wymiary, ilość i wartość), sposobie opakowania oraz miejscu załadunku i rozładunku towaru. Dzięki temu transport kolejowy międzynarodowy zakończy się sukcesem.