tradetrans.pl

tradetrans.pl – transport, motoryzacja, biznes, lifestyle

Folia stretch
Lifestyle

Folia stretch – najpopularniejsze zastosowanie

Folia stretchowa to popularny materiał, który od lat stosuje się zarówno w różnych gałęziach przemysłu, jak i w domach prywatnych. Do czego zwykle służy? Jakie są właściwości takiej folii?

Co to jest folia stretch?

Tego rodzaju folia to nic innego jak materiał składający się z kilku warstw polietylenu. Stretchowa folia słynie z doskonałej rozciągliwości. Jak się ją wytwarza? Strecz wytwarza się za pomocą specjalnej metody wylewu szczelinowego, która w tym celu stosuje polietylen o niskiej gęstości.

Rodzaje folii strecz

Folia stretchowa może być ręczna lub maszynowa. Oba typy są powszechnie stosowane na szeroką skalę w różnych gałęziach przemysłowych. Wykorzystuje się je przede wszystkim do zabezpieczania przedmiotów podczas transportu, ale i do przechowywania (zarówno w magazynach, jak i domach mieszkalnych). Najczęściej folia stretch jest stosowana właśnie w magazynach lub do zabezpieczania paczek czy przedmiotów przed zabrudzeniami, wilgocią czy uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto strecz stabilizuje ładunki paletowe.

Do czego służy folia stretch czarna?

Folia stretchowa zwykle jest przezroczysta, można jednak również zdecydować się na zakup czarnej. Folia stretch czarna jest matowa i całkowicie nietransparentna. Jest wykorzystywana do zabezpieczania paczek i towarów przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz czy wilgoć, ale i przed spojrzeniami innych osób, które mogą zwrócić uwagę na paczkę podczas transportowania. Strecz czarny jest wykorzystywany głównie do zabezpieczania cennych przedmiotów, takich między innymi jak sprzęt RTV. Folia stretch czarna sprawdza się przede wszystkim w transporcie oraz w firmach kurierskich do łączenia kilku pudeł dla jednego odbiorcy – dzięki czemu dostarczenie przesyłek jest wygodniejsze.

Strecz czarny – właściwości 

Jakie właściwości ma czarny strecz? Charakteryzuje się on dużą odpornością na wiele zróżnicowanych czynników zewnętrznych, takich jak uszkodzenia mechaniczne, ale i brud czy wilgoć. Tego rodzaju folia jest również bardzo rozciągliwa. Właśnie dzięki tej cesze znakomicie sprawdza się w przypadku transportu nawet na duże odległości. Kolejną zaletą jest znajdująca się po wewnętrznej stronie takiej folii warstwa klejąca, która umożliwia lepszą stabilizację przesyłki. Podobnie jest w przypadku streczu maszynowego. Taki strecz czarny może zostać rozciągnięty nawet do 150%, dzięki czemu można owinąć każdą paczkę, nawet taką, która posiada ostre krawędzie. Produkt tego rodzaju jest więc niezbędnym przedmiotem w każdym magazynie i sklepie, które mają w swojej ofercie sprzedaż wysyłkową. Gdzie kupić taką folię do pakowania przesyłek i zabezpieczania towaru? Aby zakupić wysokiej jakości folię strecz, należy sprawdzić ofertę sprawdzonych, cenionych i działających hurtowniach. Folia stretchowa ze sklepu Ekspert Południe posiada wszystkie niezbędne cechy, która powinna posiadać folia przeznaczona do pakowania i zabezpieczenia przesyłek oraz palet. Ponadto można ją nabyć w różnych kolorach czy kolorach.