Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

InPost – Jak korzystać z paczkomatu?

Data publikacji 8 maja 2020

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu zamówił coś z internetu. Od pewnego czasu mamy możliwość korzystania z Paczkomatów, które świetnie się sprawdzają i są bardzo proste w obsłudze.

Zamówienie do paczkomatu

Jeśli z pewnych względów nie chcesz żeby paczka została dostarczona przez kuriera do Twojego domu, lub póki co nie ma Cię w domu i nie możesz jej odebrać, to zamów ją do paczkomatu, będzie tam sobie spokojnie leżała przez 48h od dostarczenia. Podczas zamawiania wystaczy wybrać odpowiedni paczkomat i w zasadzie to tyle, resztę informacji o tym co się dzieje z naszą przesyłką będziemy dostawać na maila. Warto pobrać mobilną aplikację InPostu, dla większego udogodnienia, dzięki niej możemy łatwiej śledzić naszą paczkę, a sama aplikacja będzię przydatna w końcowej fazie odbierania przesyłki z paczkomatu.

Krok po kroku, jak odebrać przesyłkę z paczkomatu?

1. Gdy już jesteś przy paczkomacie naciśnij na ekran,
2. Wybierz język: Polski,
3. Naciśnij: Odbiór przesyłki,
4. Możesz ręcznie wprowadzić numer telefonu na który została złożone zamówienie oraz KOD, który dostaniemy na maila po dotarcia=u naszej przesyłki do paczkomatu (te informacje znajdziemy również w aplikacji).
*4. Drugi łatwiejszy sposób to poprostu podłożenie kodu QR do czytnika, po czym nasza skrzynka się samoistnie otworzy.
5. Po wyciągnięciu zawartości, podejdź do ekranu i naciśnij: „To wszystko” lub „Na dzisiaj kończymy”.

Jak widzisz korzystanie z paczkomatu jest banalnie proste i każdy sobie z tym poradzi.

speedycja.com.pl
potrzebna licencja transportowa

Redakcja tradetrans.pl

Nasi redaktorzy na naszej stronie to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się dzieleniem się wiedzą i inspiracją na tematy związane z transportem, motoryzacją, biznesem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?