Ceramizer – dlaczego warto go używać?
Data publikacji 3 marca 2022Dbanie o silnik samochodu lub motocykla ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu awariom pojazdu. To jest jasne dla wszystkich kierowców, jednak nie każdy wie, jak działa ceramizer i dlaczego warto go używać.
Dodatek do silnika – ceramizer
Ceramizer jest stosowany do regeneracji silników w najróżniejszych pojazdach. Od samochodów osobowych i taksówek, przez motocykle i skutery, aż po ciągniki rolnicze i kombajny. Ceramizer przywraca właściwy stan współpracujących powierzchni w mechanizmach, w których następuje tarcie, poprzez tworzenie warstwy ceramiczno-metalowej. Regeneracja ta nie wymaga demontażu urządzeń – ceramizer stosuje się jako dodatek do oleju skrzyni biegów, silnika lub układu wspomagania kierownicy.
Ceramizer jest w stanie odbudować te miejsca silnika, które uległy mikrouszkodzeniu. Narastanie warstwy ceramiczno-metalowej stabilizuje się, wraz z redukcją współczynnika tarcia, co skutkuje samoczynną optymalizacją szczelin trących się detali. Po osiągnięciu wartości nominalnych, następuje odbudowa powierzchni, przywróconych do niemal idealnego stanu. Proces budowy warstwy ceramicznej trwa 25 motogodzin lub czas przejechania 1,5 tysiąca kilometrów.
W jaki sposób powstaje warstwa ceramiczno-metalowa? Poprzez połączenie się cząsteczek ceramizera z metalem. Połączone cząsteczki przenoszą się w miejsca zużyte i wypełniają ubytki.
Ceramika do silnika – ceramizer
Korzystanie z ceramizera bardzo pozytywnie wpływa na działanie silnika naszego pojazdu. Nie chodzi tylko o regenerację. Wśród wielu jego zalet warto wymienić m.in.:
- pojazd porusza się bardziej dynamicznie,
- silnik pracuje ciszej i stabilniej,
- ryzyko poważnych awarii silnika zostaje znacząco zminimalizowane,
- rozruch zimnego silnika jest łatwiejszy,
- ceramizer pozwala na zastąpienie napraw silnika, co przekłada się na mniejsze koszty,
- silnik, w którym stosuje się ceramizer, działa w sposób bardziej przyjazny dla środowiska,
- ceramizer zapobiega korozji i chroni przed działaniem chemicznych substancji,
- toksyczne składniki ze spalin zostają zredukowane,
- ryzyko zablokowania pierścieni tłokowych jest o wiele mniejsze.
Dodatek do paliwa – uszlachetniacz
Wraz z ceramizerem można używać uszlachetniacza do paliwa. Wspomaga on procesy spalania poprzez proces katalitycznego rozrywania i utleniania łańcuchów węglowodorowych. Co to oznacza w praktyce? Warto wziąć pod uwagę kwestie ekonomiczne, ekologiczne, a także sam komfort jazdy.
Uszlachetniacz do paliwa m.in.:
- obniża poziom zużycia paliwa,
- poprawia dynamikę silnika,
- przedłuża żywotność i zwiększa trwałość układów zasilania paliwem, do których jest używany,
- można go stosować do wszystkich rodzajów paliw,
- zmniejsza hałas i dymienie,
- zmniejsza emisję substancji szkodliwych dla środowiska,
- utrzymuje układ zasilania paliwem w czystości,
- wspomaga odblokowanie wtryskiwaczy i pierścieni tłokowych.
Naprawy silnika czy też poszczególnych jego części to często ogromny wydatek. Można ich uniknąć między innymi przez stosowanie odpowiednich produktów, takich jak Ceramizer.