tradetrans.pl

tradetrans.pl – transport, motoryzacja, biznes, lifestyle

Motoryzacja

Rewolucja w motoryzacji

Rozwój rynku samochodowego dostarcza coraz to nowych technologii, które sprawiają, że prowadzenia auta jest coraz łatwiejsze i przyjemniejsze. Topowi producenci samochodów wyposażają swoje produkty w przeróżne układy, zapewniające bezpieczeństwo i zwiększając komfort jazdy. Tak szybki rozwój prowadzi nieustannie do ulepszania samochodów autonomicznych, co u wielu ludzi budzi lęk przed tą rewolucją w świecie motoryzacji.

Coraz więcej udoskonaleń

Producenci samochodów zarówno osobowych, jak i ciężarowych dbają o swoich klientów dostarczając coraz to doskonalsze systemy wspomagające kierowcę w trakcie jazdy. Nikogo już nie dziwi wspomaganie kierownicy, a co dopiero wsteczne kamery, czy asystent parkowania, ponieważ trendy w motoryzacji bardzo się zmieniają. Nieważne, czy to niewielkich gabarytów auto miejskie, czy kilka razy większy SUV, wyposażenie w najróżniejsze czujniki i monitory staje się czymś normalnym. Ponadto w ostatnich latach dużą sławą cieszą się samochody hybrydowe lub w pełni elektryczne. Samochody te są charakteryzują się bardzo cichą pracą silnika, którego prawie nie słychać nawet przy bardzo wysokich obrotach. Dodatkowo uznaje się te samochody za ekologiczne, ponieważ emisja dwutlenku węgla jest niższa.

Samochody autonomiczne

Jako że technologia ciągle gna naprzód, kolejnym wielkim osiągnięciem są samochody autonomiczne. Są to pojazdy, które nie potrzebują kierowcy, ponieważ samochód prowadzony jest przez system monitorujący otoczenie i zapewniający bezpieczeństwo. Jednak samochody w pełni autonomiczne nie są jeszcze w komercyjnej sprzedaży. Natomiast media donoszą o testach tych aut, które ciągle są udoskonalane, aby żadne warunki nie były zaskoczeniem. Można się spodziewać, że kiedy cały ruch drogowy zostanie podłączony do jednego systemu kontroli to podróże samochodem autonomicznym będą najbezpieczniejszym środkiem transportu, jako że komputery mylą się znacznie rzadziej niż człowiek. Dlatego w przyszłości, korzystając z urządzeń autonomicznych, ludzie nie będą tracili czasu na bezczynne stanie w korkach podczas powrotu do domu w godzinach szczytu. Samochody będą prowadzić się same, a ludzie będą mogli wykorzystać czas na swoje potrzeby. Dodatkowo, jeśli samochody będą wyposażone w silniki elektryczne, wpłynie to pozytywnie na jakość powietrza, która zimą w miastach jest bardzo zła ze względu na produkcję bardzo dużej ilości spalin i pyłów.
Jednak automatyzacja samochodów może doprowadzić do tego, że zawód kierowcy wykonywany przez bardzo wielu ludzi stanie się niepotrzebny, przez co ludzie stracą pracę.