tradetrans.pl

tradetrans.pl – transport, motoryzacja, biznes, lifestyle

Lifestyle Motoryzacja

Ochrona samochodu przed gradem

Jak zabezpieczyć auto przed gradem ? To pytanie zadajemy sobie często, by uchronić się przed kosztami oraz wykluczeniem samochodu od eksploatacji na jakiś czas. Jeśli nie mamy możliwości schowania samochodu do garażu ani pod wiatę, wówczas musimy sięgać po inne rozwiązania. Ochrona samochodu przed gradem nie należy na szczęście do szczególnie trudnych. Prostym i niewymagającym wielkich nakładów finansowych sposobem jest zakup plandeki.

W sklepach z towarami budowlanymi możemy zakupić taką plandekę

Do zamocowania plandeki na aucie potrzebne są jeszcze uchwyty haczykowe. Można je również nabyć. Są one nałożone na gumę, która pozwoli na swobodne naciągnięcie i zahaczenie ich za błotniki lub inne wystające części. Koszt takiego przedsięwzięcia nie powinien przekroczyć 130 złotych. Jeżeli jednak chcemy by nasze auto zostało profesjonalnie zabezpieczone przed gradem musimy zaopatrzyć się w specjalny pokrowiec. Pokrowce takie można nabyć na konkretny model samochodu. Koszt pokrowca wynosi od 150 do 400 złotych. Sama plandeka nie uchroni jednak w stu procentach od uszkodzeń ciężkiego gradu. By mieć gwarancję skuteczności ochrony, można przed jej naciągnięciem położyć na karoserię gąbkę lub grubą folię bąbelkową. To w zupełności wystarczy. Pamiętajmy jednak, by nie wykonywać tych czynności gdy jest już za późno. Podczas szalejącej burzy może to być niewykonalne i narazi nas na uszkodzenie naszego ciała. W skrajnych przypadkach okrywamy samochód kocem, najlepiej z frędzlami, które spełnią rolę troków.

Nie zatrzaskujmy koca drzwiami, gdyż woda przedostanie się do wnętrza

Istnieją również firmy, które szyją pokrowce na wymiar. To specyficzne krawiectwo automobilowe istnieje na rynku od niedawna, a cieszy się już dużą popularnością. Choć ceny takiej usługi są już wyższe to warto jednak o tym pomyśleć. Nie wszystkie modele aut przecież mają u producentów pokrowców swoje miejsce. Pokrowiec uszyty na miarę zagwarantuje nam skuteczność. Materiał, z którego wykonany jest pokrowiec przepuszcza powietrze, więc spowoduje to szybkie wysychanie. Ochrona samochodu przed gradem jest o tyle ważna, gdyż podczas gradobicia uszkodzeniu ulega nie tylko karoseria. Niejednokrotnie rozbijane są również szyby.
Nasz klimat, wydawałoby się umiarkowany, obfituje czasem w niemiłe niespodzianki. Samochód narażony jest na skoki temperatury, mróz, grad, spadające przedmioty w czasie burz i inne. Odpowiednio zabezpieczone auto, kiedy nie dysponujemy własnym garażem jest bardzo ważne. Samochód uszkodzony przez czynniki atmosferyczne, powoli, ale jednak nieodwracalnie zaczyna niszczeć.