tradetrans.pl

tradetrans.pl – transport, motoryzacja, biznes, lifestyle

System magazynowy WMS
Lifestyle

System magazynowy WMS – nowe możliwości dla Twojej firmy

Za pomocą systemów WMS wspierających prace magazynu Twoja firma może wyprzedzić konkurencję.

Sprawnie funkcjonująca gospodarka magazynowa jest podstawą działalności każdej firmy. Aby łatwiej zarządzać łańcuchem towarów wchodzących i wychodzących z magazynu, warto zdecydować się na profesjonalny system WMS. Za pomocą tego oprogramowania Twoje przedsiębiorstwo może uzyskać całkowicie nowe możliwości biznesowe! 

Czym jest system WMS?

Magazynowy system informatyczny, w skrócie określany jako WMS (ang. Warehouse Management System), jest rodzajem programu komputerowego przeznaczonego do użytku w magazynach i centrach logistycznych.

Szeroka gama dostępnych programów klasy WMS powoduje, że mogą być one indywidualnie dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa, w którym są używane. Różnorodne narzędzia, wspierane także przez dodatkowe moduły, integracja z systemami informatycznymi – to wszystko powoduje, że pracownicy magazynu otrzymują do dyspozycji oprogramowanie o wysokiej specjalizacji. Można korzystać z niego nie tylko na komputerach, ale też na smartfonach i kolektorach danych.

Program WMS może dzięki temu stworzyć optymalną przestrzeń o funkcjonowania firmy, aby zarządzanie gospodarką magazynową mogło stać się w tym przypadku jeszcze efektywniejsze, wygodniejsze, bezpieczniejsze, a także przynieść szybko oczekiwane zyski.

Systemy informatyczne WMS – zakres funkcji

Nowoczesne systemy WMS prezentują swoim użytkownikom szeroką gamę funkcji, za pomocą których można jeszcze sprawniej realizować codzienne procesy związane z magazynowaniem towarów różnych typów. Za pomocą rozbudowanych narzędzi systemy te towarzyszą towarom od momentu przyjęcia ich do magazynu aż do ich wydania. Co więcej, mogą one pomagać również w planowaniu przyjęć magazynowych, umożliwiają składanie zamówień, a także mogą być zintegrowane z wieloma dodatkowymi systemami i modułami. W efekcie powstaje system, który może w kompleksowy sposób zarządzać magazynem firmy.

Wybrane funkcje oferowane przez systemy WMS: 

 • przyjmowanie ładunków do magazynu
 • kontrola asortymentu
 • obsługa kodów kreskowych
 • odczytywanie kodów wagowych
 • przeliczanie jednostek
 • przygotowywanie i drukowanie etykiet
 • przypisywanie lokalizacji magazynowej
 • tworzenie dyspozycji
 • weryfikacja jakościowa

Powyższe funkcje oferuje swoim klientom system magazynowy PROWMS: https://prowms.pl/system-magazynowy/dlaczego-wms/

Jakie korzyści daje system magazynowy WMS?

Za pomocą systemów magazynowych WMS firma otrzymuje do dyspozycji bogaty zestaw narzędzi, z którym może ona realizować wiele podstawowych i bardziej złożonych czynności magazynowych. Nawet prosty system WMS może zapewnić klientom kompleksową pomoc, aby wyeliminować poważne problemy związane z gospodarką magazynową.

Korzyści związane z wdrożeniem systemu WMS:

 • automatyzacja przy tworzeniu dokumentów magazynowych – są one przygotowywane automatycznie na podstawie danych, co pozwala na skrócenie czasu związanego z obowiązkami
 • skrócenie czasu kompletowania zamówień – dzięki temu, że system zawiera dokładne informacje o lokalizacji i liczbie towarów, zamówienia można kompletować jeszcze łatwiej
 • zapobieganie brakom magazynowym lub opóźnieniom w dostępności towarów – system może na bieżąco analizować ich liczbę, a także powiadamiać o konieczności złożenia zamówienia
 • analiza jakościowa i ilościowa asortymentu – za pomocą systemu magazynowego można łatwo sprawdzać stan jakościowy i ilościowy towarów wprowadzanych do magazynu

Dobór odpowiedniego systemu WMS jest podstawą, dlatego warto poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi ofertami dostawców. Uwzględniając własne potrzeby i specyfikę pracy magazynu, można następnie dopasować takie oprogramowanie, które każdego dnia będzie usprawniało pracę magazynierów i innych pracowników firmy.

Zatem program WMS to doskonały wybór dla każdej firmy, która chciałaby usprawnić swoją gospodarkę magazynową. Dzięki szerokiej gamie funkcji można uzyskać codzienne wsparcie podczas prowadzenia czynności magazynowych i uzyskać jeszcze lepsze wyniki!