Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Jak oszczędzać na transporcie?

Data publikacji 6 stycznia 2020


Ze względu, że żyjemy w czasach w których większość ludzi jest nastawiona na konsumpcjonizm ciężko jest przestawić się z dnia na dzień i zacząć myśleć o innych sposobach jeśli idzie o transport, aby zaoszczędzić. Niestety transport wiąże się ze sporymi kosztami – może nie tak dużymi jak na przykład na Kubie, gdzie większość mieszkańców tego przepięknego miasta nie wyrusza z domu, ale jednak koszta w Europie i tak są spore a pewnie wraz z upływem czasu będą co raz bardziej rosły. Transport masowy może jednak okazać się o wiele tańszy od podróżowania własnym samochodem. Całe szczęście coraz więcej firm oferuje przewozy do innych europejskich krajów od drzwi pod drzwi. Przykładem takiej firmy jest inter-tour. Oznacza to ze zostajesz odebrany pod twoimi drzwioami i zawiezieny na wyznaczony adres. Jest to ciekawa alternatywa do klasycznego podróżowanai autokarem.

A więc jak oszczędzać na transporcie?

Możliwości tak naprawdę mamy wiele. Zacznijmy od komunikacji miejskiej. U niektórych osób na samą myśl o podróżowaniu autobusami jest niedobrze a co dopiero brać w tym aktywny udział, ale tak naprawdę nie jest aż tak źle jakby się mogło wydawać. Zacznijmy od tego, że komunikacja miejska wiąże się ze sporą oszczędnością pieniędzy. Co to oznacza w praktyce? A mianowicie to, że jeśli zdecydujemy się na podróżowanie autobusami możemy liczyć na oszczędność na poziomie 200-300 zł na miesiąc. Wszystko zależy od tego jakim autem zazwyczaj dojeżdżamy do pracy/ile spala. Kwota robi wrażenie zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę cały rok. Do tego zawsze możemy się rozliczyć z biletu okresowego na komunikacje miejską co sprawi, że zapłacimy mniejszy podatek.

Fantastycznie, prawda?

Jeśli mieszkamy jakieś 10 km od miejsca pracy możemy zawsze pomyśleć o zakupie roweru. To dobra opcja zwłaszcza dla wszystkich tych osób, które nie mają czasu na to aby się „ruszać”. A więc za jednym zamachem będziemy dbali o swoje zdrowie przy jednoczesnym oszczędzaniu pieniędzy na transport. Zresztą w tym przypadku nie zapłacimy ani centa. Same plusy, tym bardziej, że zimy w ostatnich latach nie były aż tak mroźne jak kilkanaście lat temu. Co Ja piszę. W tym roku dla przykładu nie było w ogóle zimy. Kilka razy spadł śnieg, temperatura spadła poniżej zera i to było wszystko. A więc możliwości na to aby zaoszczędzić na transporcie do pracy jest naprawdę wiele. Zawsze jeśli uda nam się odłożyć parę groszy będziemy mogli je wykorzystać w różnoraki sposób np. zainwestować. Kolejnym sposobem może być również kolej. Jeśli mieszkamy daleko od miejsca pracy – warto z tej opcji skorzystać. W tym przypadku mamy do wyboru tylko i wyłącznie bilet miesięczny – nie ma biletów na dwa tygodnie czy na tydzień. I jeszcze jedna uwaga. Im dalej podróżujemy, tym lepiej – ponieważ wychodzi taniej. Analogicznie – im krótsze trasy, tym gorzej ponieważ wiąże się to z większymi opłatami. Jak widzisz do wyboru do koloru. Ten który szuka na pewno znajdzie.

potrzebna licencja transportowa

Redakcja tradetrans.pl

Nasi redaktorzy na naszej stronie to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się dzieleniem się wiedzą i inspiracją na tematy związane z transportem, motoryzacją, biznesem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?