tradetrans.pl

tradetrans.pl – transport, motoryzacja, biznes, lifestyle

Deklaracja podatkowa
Biznes

Deklaracja podatkowa nie musi być problemem. Zaufaj specjalistom

Wielu przedsiębiorców deklaracja podatkowa spędza sen z powiek. Obliczanie wysokości osiągniętego dochodu czy składanie deklaracji podatkowych jest dla nich czarną magią.

Informacja podatkowa jednak wcale nie musi być koszmarem. Podatek od środków transportowych, składany do urzędu skarbowego, da się obliczyć szybko i bez wychodzenia z domu. Zaufaj doświadczonym ekspertom i zaskocz Ministerstwo Finansów skrupulatnością.

Deklaracja podatkowa bez niepotrzebnych nerwów

Podatek od środków transportowych musisz przekazać do urzędu skarbowego wtedy, gdy Twój pojazd ciężarowy ma masę 3,5 tony lub wyższą, jest ciągnikiem siodłowym lub balastowym. Składana deklaracja podatkowa zawierać powinna również informację o przyczepach, naczepach i autobusach (jeśli posiadasz), gdyż one też są objęte tą opłatą.

Wysokość podatku dochodowego może być różna. Zależy od wielu czynników, np. liczby posiadanych środków transportowych czy stawki opłaty, uchwalonej przez radę gminy. Na szczęście nie wszystko musi być na Twojej głowie – wejdź na https://przyjazne-deklaracje.pl/przewodnik-po-podatku-od-srodkow-transportu/ i wypełnij deklarację podatkową pod okiem ekspertów.

Podatek od środków transportowych i deklaracje podatkowe

Właścicieli środków transportowych interesować powinna deklaracja DT-1. Z jej pomocą urząd skarbowy, na podstawie przepisów prawa podatkowego, pobiera odpowiednią daninę.

Dzięki Przyjazne-deklaracje.pl możesz nie tylko wygodnie wypełnić deklarację podatkową, ale również sprawdzić termin złożenia i przekazać ją organom podatkowym. Online możliwa jest także zapłata podatku, nawet przebywając poza terytorium kraju. Kalkulator podatkowy pozwoli na uproszczenie procedur oraz zaoszczędzi Ci cenny czas.

 

 

Podatek dochodowy od wysokości osiągniętego dochodu i nie tylko

Podatek od środków transportowych to niejedyna opłata, która obowiązuje mieszkańców naszego kraju. Zobowiązania podatkowe od osób fizycznych opłacać musi każdy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą lub większą firmę. Na jakich zasadach może być rozliczana deklaracja podatkowa?

Podatek dochodowy według skali podatkowej

Zdecydowana większość podatników w Polsce wybiera rozliczenie na zasadach ogólnych. Skala podatkowa dzieli się na podatek dochodowy w wysokości 17 proc. (do podstawy wynoszącej maksymalnie 85528 zł) i 32 proc. (powyżej 85528 zł). Deklaracja podatkowa w tej sytuacji składana może być każdego miesiąca lub co kwartał.

Podatek liniowy

Na ten rodzaj opodatkowania decydują się zwykle osoby zarabiające rocznie kwotę wyższą niż 85528 zł. Podatkiem liniowym nazywamy rozliczenie, przy którym organ podatkowy pobiera stałą stawkę 19 proc. dochodu miesięcznie.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Podatnika podatku dochodowego, rozliczającego się na zasadach ryczałtu, obowiązuje danina wyłącznie od osiągniętego przychodu. Nie ma on opcji zmniejszenia go o tzw. odliczenia, czyli koszty uzyskania przychodu. Stawka w tym rozliczeniu różni się też w zależności od rodzaju wykonywanej działalności i wynosić może od 3 do 17 proc.

Karta podatkowa

Rozliczenie w formie karty podatkowej to najłatwiejszy sposób odprowadzania składek. Podatek w jej przypadku jest bowiem uzależniony od liczebności gminy, na której terenie prowadzona jest firma, liczby pracowników oraz rodzaju samej działalności. Zgodnie z decyzją organów podatkowych, przedsiębiorca wpłacać musi do Urzędu Skarbowego stałą kwotę, niezależnie od swoich przychodów rocznych. 

Aby jednak móc skorzystać z karty, trzeba spełnić szereg wymogów. Wśród nich jest np. nakaz działania na terytorium RP, brak możliwości wytwarzania wyrobów objętych odrębnymi akcyzami czy prowadzenia innej pozarolniczej działalności gospodarczej.