Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Ukradli Ci samochód

Ukradli Ci samochód? Nie trać głowy i postępuj zgodnie z tymi radami

Data publikacji 16 października 2022


W 2021 r. według policyjnych statystyk w Polsce skradziono ponad 7000 aut. Udało się odzyskać zaledwie co piąte z nich. Co więc robić, gdy padniemy ofiarą złodziei?

Nie trać głowy!

Utrata samochodu jest zawsze przykrym doświadczeniem, szczególnie gdy jest to nasze źródło dochodu. Jednak nawet w takim momencie nie powinniśmy tracić głowy, tylko niezwłocznie zgłosić ten fakt na policję. Następnie musimy się skontaktować z ubezpieczycielem oraz wyrejestrować auto. Oczekując na zakończenie dochodzenia policyjnego i wypłatę środków z OC, warto rozejrzeć się za samochodem zastępczym. Jeśli nie mamy środków na zakup nowego auta, warto zastanowić się nad wynajmem długoterminowym.

Wybierz auto i jedź

Na mapie Polski jest coraz więcej punktów usługowych umożliwiających wypożyczenie samochodu. Większość z nich oferuje wynajem na godziny lub dni, co sprawdza się w przypadku, gdy potrzebujemy auta na weekendowy wypad za miasto. Warszawska wypożyczalnia samochodów https://www.best-rent.pl/, która działa na terenie całego miasta oraz w Ząbkach i Modlinie, ma w ofercie także najem długoterminowy. To idealne rozwiązanie właśnie w sytuacji, gdy stracimy własny środek pojazdu i musimy oczekiwać na wyniki śledztwa oraz zakończenie działań przez ubezpieczyciela. Co istotne warszawska firma nie wymaga kaucji, opłaty przygotowawczej, podpisywania weksli i posiadania wiarygodności BIK, nie pobiera również wpłaty wstępnej. Samochód można wygodnie zarezerwować przez internet, korzystając z dostępnego na stronie formularza kontaktowego. Wybieramy model i markę samochodu, możemy też wskazać, czy chcemy, by auto zostało podstawione dla nas w konkretne miejsce czy odbierzemy je osobiście z parkingu wypożyczalni, zlokalizowanego na terenie Marek. Co najważniejsze, samochód od razu nadaje się do jazdy, gdyż otrzymuje się go z pełnym bakiem benzyny.

Bezpiecznie i na czas

Wynajem długoterminowy ma wiele zalet, w tym tę najważniejszą, czyli atrakcyjną cenę. Im dłużej trwa, tym opłata jest niższa. To znacznie lepsze rozwiązanie niż korzystanie z popularnych, acz droższych, aplikacji. Dodatkowo możemy liczyć na 5-procentowy upust, wystarczy, że zamieści się opinię na jednym z portali internetowych. Każdy z samochodów ma pełen pakiet ubezpieczeń aut: OC, AC, ASSISTANCE 24/7. Wypożyczalnia ponosi też 100 procent kosztów związanych z serwisem, naprawą czy wymianą i zakupem opon. Dla prowadzących firmy nie bez znaczenia powinien być także fakt, że rata najmu może być zaliczana do kosztów uzyskania przychodu, podobnie jak w przypadku leasingu. Jest to więc rozwiązanie wygodne i opłacalne, dzięki któremu możemy dalej prowadzić swój biznes i oczekiwać na wyniki policyjnego dochodzenia, a następnie na wypłatę środków z ubezpieczenia.

potrzebna licencja transportowa

Redakcja tradetrans.pl

Nasi redaktorzy na naszej stronie to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się dzieleniem się wiedzą i inspiracją na tematy związane z transportem, motoryzacją, biznesem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?