Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle transport osoby zmarłej

Transport osoby zmarłej z Niemiec do Polski — jak to zorganizować?

Data publikacji 21 marca 2022

W Niemczech mieszka około 2 mln Polaków. Niektóre osoby wyjechały tam w celach zarobkowych, inne osiedliły się na stałe. Jednak najbliższa rodzina zmarłego przeważnie pragnie pochować bliską sobie osobę w rodzinnej miejscowości. W takiej sytuacji pojawia się pytanie, jak zorganizować transport zwłok z Niemiec do Polski?

Transport zwłok z Niemiec — od czego zacząć?

Kwestie związane z organizacją pogrzebu zawsze są skomplikowane, zwłaszcza dla osób niezwiązanych z branżą pogrzebową. Wszelkie obawy i trudności potęguję konieczność sprowadzenia zmarłego z kraju, w którym nie tylko język jest inny, ale i prawo dotyczące pogrzebów. Dlatego ważne jest znalezienie firmy pogrzebowej, która ma ogromne doświadczenie w międzynarodowym transporcie zwłok z Niemiec do Polski. I to właśnie powinno być pierwszą czynnością, której podejmie się rodzina w żałobie. 

Firma pogrzebowa oferują międzynarodowy transport zwłok 

Coraz więcej firm pogrzebowych w Polsce oferuje międzynarodowy transport zwłok. Warto w tym miejscu podkreślić, że każde państwo ma inne prawo i wymagania względem przewozu osoby zmarłej. Im większe doświadczenie w międzynarodowym przewozie zmarłych, tym szybciej i sprawniej wykonana usługa, a tym samym rodzina nie musi oczekiwać na ostatnie pożegnanie. 

Sprawna organizacja i pomoc na każdym etapie

Zakład pogrzebowy Glob Drejka ma wieloletnie doświadczenie w realizacji przewozu zmarłych z całego świata — również z Niemiec. Po skontaktowaniu się z pracownikiem zakładu Drejka rodzina otrzyma na maila stosowny formularz, który osoba wnioskująca o transport musi uzupełnić. Na podstawie tego dokumentu przygotowana zostaje umowa, która określa koszt transportu zwłok z Niemiec oraz termin realizacji. Dzięki temu każda osoba może mieć pewność, że cena nie ulegnie zmianie i mieć jasno przedstawioną sytuację. 

Organizacja transportu zwłok z Niemiec to również szereg kwestii formalnych. Od momentu podpisania umowy rodzina nie musi już martwić się wieloma kwestiami. Zakład Glob Drejka współpracuje z tłumaczem przysięgłym, który zajmie się tłumaczeniem dokumentów. Ponadto pracownik firmy skontaktuje się ze szpitalem, kostnicą oraz urzędem w celu wyrobienia aktu zgonu. 

Kremacja czy przewóz ciała?

Rodzina może zdecydować, czy chce zorganizować kremację w miejscowości, w której doszło do śmierci, czy woli zorganizować transport ciała. Kremacja jest tańszą alternatywą, jednak niezależnie od wybranej formy, zakład zajmie się wszystkimi formalnościami. Zapewniona zostanie trumna z metalowym wkładem lub urna. Ponadto karawany, którymi dysponuje zakład Glob Drejka przystosowane są do międzynarodowego transportu zwłok. 

potrzebna licencja transportowa

Redakcja tradetrans.pl

Nasi redaktorzy na naszej stronie to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się dzieleniem się wiedzą i inspiracją na tematy związane z transportem, motoryzacją, biznesem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?