tradetrans.pl

tradetrans.pl – transport, motoryzacja, biznes, lifestyle

Lifestyle

Dodatkowe usługi wypożyczalni aut

Wypożyczalnia samochodów to miejsce, w którym – co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem – można wypożyczyć samochód: osobowy lub dostawczy, na wakacyjny wyjazd lub do firmy, na krótszy lub dłuższy termin. Oprócz typowego wynajmu wypożyczalnie oferują także liczne usługi dodatkowe, z których istnienia nie wszyscy zdają sobie sprawę. O jakich usługach mowa?

Podstawienie samochodu w dowolne miejsce

Aby wypożyczyć samochód, wcale nie trzeba odwiedzać wypożyczalni. Coraz więcej z nich zapewnia możliwość podstawienia pojazdu w inne miejsce. Najczęściej jest to lotnisko – dzięki skorzystaniu z tej opcji najemca może wysiąść z samolotu, szybko podpisać niezbędne dokumenty i ruszyć w dalszą podróż. Niektóre wypożyczalnie zapewniają również możliwość podstawienia auta w inne dowolne miejsce – pod dom, firmę czy w centrum miasta – tak by klient mógł je wygodnie odebrać. W takim przypadku zwrot pojazdu zazwyczaj również może odbyć się w dowolnym miejscu. W zależności od wypożyczalni podstawienie możliwe jest wyłącznie na terenie miasta, w którym znajduje się jej oddział, lub również poza jego granicami, co najczęściej wiąże się z dodatkową opłatą.

Wynajem dodatkowego wyposażenia

Wypożyczalnie oferują możliwość wynajmu dodatkowego wyposażenia. Jakiego? Wszystko zależy od firmy, o której mowa. W wypożyczalni samochodów ABACUS CAR RENTAL oraz wielu innych można wynająć foteliki dziecięce. Niewiele osób zabiera je ze sobą na przykład w podróż zagraniczną samolotem, bo zajmują one sporo miejsca. Znacznie wygodniej jest wynająć je na miejscu. Większość wypożyczalni udostępnia również nawigację samochodową, która na pewno przydaje się podczas poruszania się wynajętym autem po nieznanym obszarze. Ponadto w wypożyczalniach można znaleźć bagażniki dachowe, łańcuchy śniegowe czy wymienne komplety opon.

Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy

Jeśli pojazd uległ uszkodzeniu z winy innego kierowcy, nie trzeba liczyć na uprzejmość rodziny lub znajomych czy komunikację miejską. Wypożyczalnie oferują bowiem wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy. Mogą z niego skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Nie ma znaczenia, czy uszkodzony samochód był wykorzystywany w celu wykonywania obowiązków zawodowych, dojazdów do pracy czy podwożenia dzieci do szkoły. Poszkodowany może bezpłatnie wypożyczyć pojazd podobnej klasy co uszkodzony. Wynajem auta z OC sprawcy jest bezgotówkowy, gdyż wypożyczalnia rozlicza się bezpośrednio z firmą ubezpieczeniową.

To oczywiście nie wszystkie usługi dodatkowe oferowane przez wypożyczalnie samochodów, gdyż nie sposób wymienić wszystkich w jednym tekście. Z tego względu warto zajrzeć na strony internetowe poszczególnych wypożyczalni lub skontaktować się z nimi telefonicznie czy za pomocą poczty elektronicznej, aby dowiedzieć się, co mają do zaoferowania swoim klientom.