Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś
Motoryzacja

Znaki zakazu – gdzie można je ustawić jako osoba prywatna i jak je kupić?

Data publikacji 20 kwietnia 2022


Znaki zakazu ustawiane są tam, gdzie celem jest zakazanie określonych działań, na przykład wjazdu. Czy można ustawiać je jako osoba prywatna?

Kategoria jak znaki zakazu ( https://wimed.pl/products/znaki-zakazu/ )jest bardzo szeroka i obejmuje różne rodzaje znaków drogowych. Za ich pomocą zakazuje się konkretnych działań na drodze, co pozwala na utrzymanie porządku na drogach.

Czy znaki zakazu można ustawić samodzielnie?

Zasadniczo znaki drogowe, w tym znaki zakazu są ustawiane przez służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg publicznych, dlatego też to one dobierają właściwe znaki i zajmują się ich montażem.

Warto jednak wskazać, że ustawianie znaków drogowych we własnym zakresie nie jest wzbronione. Warto jednak pamiętać o tym, że nie można robić tego na drogach publicznych. Gdy zatem zamierza ustawić znaki drogowe na własnej posesji, w takim przypadku nie jest to zabronione.

Najczęściej znaki zakazu są umieszczane w tych miejscach, gdzie duże znaczenie ma odpowiednie oznakowanie przestrzeni w celu zakazania konkretnych działań, na przykład wjeżdżania na posesję czy zatrzymywania się na niej oraz postoju.

Gdzie można kupić znaki zakazu?

Obecnie znaki zakazu są oferowane przede wszystkim przez producentów oznakowania i to w ich ofercie można znaleźć szeroką gamę znaków, które nadają się również na posesję prywatną.

Dużym atutem jest możliwość zakupienia znaków przez internet, dlatego można wtedy dobrać je do własnych potrzeb i jednocześnie zamówić bez wychodzenia z domu. Można wtedy dobrać odpowiedni rodzaj znaków, a następnie od razu je zakupić. Znaki można również wybrać pod kątem ich wielkości oraz wykończenia, na przykład mogą mieć one powierzchnię odblaskową.

Jakie znaki zakazu kupowane są najczęściej?

Osoby prywatne, które chcą zakupić znaki drogowe na własny użytek, najczęściej wybierają znaki zakazu. Za pomocą tego typu znaków można wtedy zakazać wjazdu czy postoju lub zatrzymywania się na prywatnej posesji.

Znaki tego typu umieszczane są bardzo często w miejscach, w których znajdują się wjazdy na posesje czy też prywatne drogi, na przykład prowadzące na działkę, do lasu należącego do osoby prywatnej.

Warto też wskazać, że znaki zakazu mogą być też uzupełnione o dodatkowe elementy, na przykład o tabliczki, na których może znajdować się informacje, na przykład „Teren prywatny” albo z innymi napisami wykonanymi na zamówienie klienta.

Ile kosztują znaki drogowe?

Ceny znaków drogowych będą zależały przede wszystkim od ich wielkości oraz od dodatkowych elementów, na przykład uchwytów, słupków. Więcej będą kosztowały również znaki drogowe, które są wykończone powłokami odblaskowymi.

Mniejsze znaki drogowe to wydatek od około 60 złotych, natomiast te średniej wielkości to koszt od około 150 złotych. Duże znaki będą kosztować nawet powyżej 200 złotych.

Żeby sprawdzić aktualne ceny znaków drogowych zakazu oraz innego rodzaju znaków, warto zajrzeć na strony internetowe producentów, gdzie można znaleźć ich oferty wraz z cennikami. Ceny można też od razu zobaczyć w sklepach internetowych producentów znaków drogowych.

potrzebna licencja transportowa

Redakcja tradetrans.pl

Nasi redaktorzy na naszej stronie to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się dzieleniem się wiedzą i inspiracją na tematy związane z transportem, motoryzacją, biznesem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?