Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Urządzenie rozruchowe do samochodu

Urządzenie rozruchowe do samochodu – jak wybrać odpowiednie?

Data publikacji 11 kwietnia 2023


Śpieszysz się do pracy lub na ważne spotkanie, biegiem wsiadasz do samochodu i… Nie chce odpalić. Oczywiście, można wezwać pomoc, jednak to potrwa, a czas mija nieubłaganie. Istnieje sposób, by poradzić sobie z tym samodzielnie, wystarczy odrobina przezorności i zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt.

Booster – co to takiego?

Odpowiedzią na opisywany problem jest urządzenie rozruchowe booster. Jest to nic innego jak powerbank, dzięki któremu samodzielnie możesz uruchomić pojazd, w którym rozładował się akumulator. Jest to sprzęt prosty w obsłudze, o niewielkim rozmiarze, dlatego łatwo go zabrać ze sobą w podróż, a co najważniejsze – nie potrzebuje zewnętrznego źródła prądu, więc pomoże nawet wtedy, gdy utkniemy na środku drogi i nie będziemy mogli uruchomić silnika.

Zastosowanie

Zima to trudny okres w życiu kierowcy. Śliska nawierzchnia, przy której czasem nawet zimowe opony okazują się bezradne to dopiero początek. Wyjątkowo niskie temperatury to sytuacja, w której nawet dobry i całkiem nowy akumulator może odmówić posłuszeństwa. Właśnie wtedy urządzenia rozruchowe do samochodu sprawdzą się doskonale. Oczywiście to nie jedyne ich zastosowanie. Będą nieodzowne w przypadku potrzeby uruchomienia auta, które od dawna stoi nieużywane, dlatego warto uwzględnić urządzenie rozruchowe jako element wyposażenia komisu samochodowego.

Sposób użycia

Jak już wspomnieliśmy, boostery są proste w użyciu. Wystarczy prawidłowo podpiąć do akumulatora kable rozruchowe (tak, jakbyśmy to robili „normalnie”), podłączone oczywiście do urządzenia. Już za chwilę można uruchomić samochód i pozwolić silnikowi chwilę popracować.

Czym kierować się przy wyborze?

Zasadniczo w zupełności wystarczy nam kompaktowy model, o ile potrzebujemy go do „ratowania”własnego pojazdu. W przypadku, gdy będzie używany do uruchamiania większej liczby aut, wtedy postawić należy na urządzenia rozruchowe do samochodu o większych wymiarach, a więc posiadające pojemniejszy akumulator.

Pozostałe kwestie, na które należy zwrócić uwagę to pojemność baterii i wartość prądu rozruchowego. Zbyt słaby sprzęt może sobie nie poradzić z uruchomieniem większych silników. Przyjmuje się, że jednostka benzynowa potrzebuje ok. 200-300 A, natomiast diesel aż 500-600 A, warto zatem zadbać, by zakupiony booster mógł sprostać zadaniu.

Przezorny kierowca przygotowuje się dobrze do wyzwań, jakie mogą go spotkać na drodze. Będzie jednak jeszcze lepiej zabezpieczony, jeśli uwzględni również te przeszkody, które mogą uniemożliwić mu wyruszenie w trasę, dlatego booster można śmiało potraktować jako obowiązkowy element wyposażenia.

potrzebna licencja transportowa

Redakcja tradetrans.pl

Nasi redaktorzy na naszej stronie to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się dzieleniem się wiedzą i inspiracją na tematy związane z transportem, motoryzacją, biznesem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?